Вчора у нашому закладі було вкотре проведено малоінвазивне (торакоскопічне) оперативне втручання , яке в кінцевому своєму результаті рятує людину від обмежень життєвих функцій і тривалості самого життя.
Батьки привезли Євгена з Чернігова зі скаргами на видимий дефект грудної клітки, порушення дихання, постави, відставанням у фізичному розвитку від своїх14 річних однолітків. Зі слів батьків, вони не звертали увагу на видимий дефект і ,зрозуміло, не знали, що ця вроджена вада в процесі росту дитини призводить до незворотніх ускладнень : порушення дихання та серцевої діяльності, що в результаті суттєво порушує якість життя і скорочує його тривалість.
За науковими даними, такого роду вроджені деформації грудної клітки є достатньо поширеними, як серед хлопчиків так і серед дівчаток, і складають до 8 випадків на 1000 дітей. До них відноситься: лійкоподібна та кілевидна деформації грудної клітки; генетичні синдроми Кураріно-Сільвермана та Поланда.
Важливими для обрання методу лікування є рання діагностика і консультація спеціаліста. Адже раннє виявлення захворювання дає змогу лікарю обрати консервативний метод лікування, який є досить тривалим, в середньому 1-2 роки, проте менш травматичним на відміну від хірургічного лікування. За даними нашої клініки пізнє встановлення діагнозу є найчастішою причиною звернення і пов’язане із проявами ускладнень, які дуже швидко розвиваються у дітей в пубертатному віці.
Професійна команда хірургів на чолі із завідуючим хірургічним відділенням №2 Віталієм Зарембою, разом із потужною анестезіологічною службою, за понад 10 років, напрацювали свій досвід у лікуванні даної категорії хворих дітей. Їм вдалося однаково успішно опанувати як консервативні так і хірургічні методи лікування вроджених вад грудної клітки. Наразі, силами наших спеціалістів щороку проводиться біля 50 оперативних втручань дітям з усіх куточків України, за методиками Абрамсона та Дональда Насса з і понад 100 дітей отримують консервативне лікування.
Зрозуміло, що першим кроком на шляху до повноцінного життя дитини з вродженою деформацією грудної клітки є проактивність батьків, пошук фахівців, консультування і обстеження в умовах спеціалізованого закладу та швидке прийняття рішення щодо вірно обраного методу лікування. Адже час в даному випадку справді «на вагу золота».
Вразі, якщо ви або сімейний лікар вашої дитини запідозрили у неї вроджену деформацію грудної клітки, зверніться безпосередньо до Заремби Віталія Ростиславовича у хірургічне відділення №2, за номером телефону 0965675768. Після консультації з лікарем ви отримаєте чіткий алгоритм дій, а ваша дитина – життя без обмежень і критичних прогнозів.