Рентгенологічне відділення

 

Завідувач відділенням Динович Юрій Іванович

Завданням рентгенологічного відділення є надання кваліфікованої рентгенодіагностичної допомоги пацієнтам стаціонарних відділень,  пацієнтам обласної консультативної поліклініки та спеціалізованого центру по наданню допомоги дітям з гострою травмою. Відділення забезпечує цілодобову рентгенологічну діагностику, яка залишається основною у верифікації багатьох діагнозів. У складі відділення працює кабінет комп’ютерної томографії. В рентгенологічному відділенні виконуються всі рентгенологічні дослідження, в тому числі спеціальні, рекомендовані МОЗ України.

Діагностичні кабінети відділення для стаціонарних хворих розташовані на четвертому поверсі другого блоку центрального корпусу лікарні, діагностичні кабінети для амбулаторних хворих – на першому поверсі спеціалізованого центру по наданню допомоги дітям з гострою травмою. Відділення укомплектовано  сучасною портативною цифровою рентгенівською технікою для проведення повного об’єму діагностичних обстежень біля ліжка хворого.

Відділення обслуговує пацієнтів безоплатно, згідно Порядку реалізації  програми державних гарантій медичного обслуговування населення,  за електронними направленнями на відповідне обстеження. У разі відсутності Е-направлення пацієнт можете скористатись платними послугами, які запроваджені у закладі.

Працівники відділення з розумінням, турботою та співчуттям ставляться до кожного з пацієнтів, професійно та якісно виконують свою роботу.

Лікарі та рентгенлаборанти регулярно відпрацьовують і удосконалюють практичні навички, є активними учасниками наукових конференцій, майстер-класів. У відділенні ведеться науковий архів.

Комп’ютерний томограф aquilion lightning tsx-035a забезпечує надання планових діагностичних процедур пацієнтам стаціонару, амбулаторним хворим та ургентне обстеження пацієнтів спеціалізованого центру по наданню допомоги дітям з гострою травмою, цілодобово. Малюкам та важкохворим пацієнтам можливе виконання досліджень із застосуванням медикаментозного сну.

Також, у спеціалізованому центрі по наданню допомоги дітям з гострою травмою функціонує новий цифровий рентгенодіагностичний апарат HF 525 plus, що значно покращує діагностичні можливості та якість надання медичної допомоги дітям.

У 2023 році придбано рентгенівську систему С-дугу Carmex RK FP, яка значно покращила якість рентгенодіагностичних послуг та швидкість їх надання для важкохворих пацієнтів.  С-дуга значно розширює спектр інтервенційних процедур, надає можливість впроваджувати значну кількість новітніх методик лікарями ортопедами-травматологами та хірургами в співпраці з рентгенологічним відділенням.

Впровадження цифрових технологій в рентгенодіагностичній практиці значно знижує дозове навантаження на дитячий організм у порівнянні з аналоговими апаратами. Також дає можливість миттєвої передачі рентгенівських знімків до лікуючого лікаря та отримання інформації тут і зараз.