Онкогематологічне відділення

Відділення функціонує з дня відкриття лікарні, спочатку у сполученні з кардіологічними ліжками, а з 1992 року – самостійне профільне відділення.

На даний час ліжковий фонд складає

  • 15 онкологічних;
  • 10 гематологічних ліжок.

Основна діяльність

Щороку в області вперше реєструється від 20 до 40 злоякісних новоутворень та хвороб крові у дітей. Наше відділення – єдине відділення в області, де отримують лікування діти з зазначеною патологією.

В своїй роботі відділення тісно співпрацює з Національним інститутом раку, ведучими дитячими гематологічними центрами (Національна лікарня “ОХМАТДИТ”, Центр радіаційної медицини). Впровадження в практику відділення сучасних інтенсивних протоколів хіміотерапії дозволило значно знизити смертність від злоякісних новоутворень, яка становила в 1994 році – 1,13 на 10 000 дитячого населення, в 2005 році – 0,6, а в 2015 році – 0,2 на 10 000 дітей.

Завдячуючи японському благодійному фонду, фонду “Заложники Чорнобиля” та міжнародному фонду допомоги дітям Чорнобиля відділення обладнане інфузійними дозаторами, витяжними шафами для розведення цитостатиків, центрифугою з цитоспіном, закуплені пульсоксиметри, шейкер для зберігання тромбоконцентрату, видаткові матеріали та медикаменти. Всього отримано міжнародної допомоги на суму більше 200 тис. доларів. Закуплений за допомогою японського благодійного фонду сепаратор клітин крові дозволив у відділенні проводити заготівлю тромбоцитів від донора та надавати допомогу при загрозливих кровотечах, які є частим ускладненням хіміотерапії.

Онкогематологічне відділення входить до складу Кооперативної Групи “Дитячі лейкемії та лімфоми України” та проводить лікування дітей з лімфобластною лейкемією у межах міжнародного контрольованого дослідження “ALL IC-BFM-2009”. Впровадження з 1992 року сучасних методів лікування в практику роботи відділення дозволило підвищити виживання дітей з цим захворюванням до 70-75%. В порівнянні, до 1990 року виживали лише 3-5% дітей.

Лікування дітей проводиться відповідно до затверджених МОЗ України стандартів. Медикаментозне забезпечення лікування дітей з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями здійснюється за рахунок централізованих закупівель лікарських засобів за кошти Державного бюджету, кошти обласного бюджету, які цілеспрямовано виділяє щороку сесія обласної ради, кошти благодійників та благодійних фондів.

Основною метою роботи відділення є надання високоякісної медико-соціальної допомоги дітям із злоякісними захворюваннями, збільшення кількості дітей, що одужують, зниженні рівня інвалідності та смертності дітей з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями.

Контактний телефон (0412) 43-82-86.


Лікарі відділення

Чмут Людмила Олегівна – лікар-гематолог-онколог вищої категорії, завідувач відділенням

Статкевич Наталія Володимирівна, лікар-онколог дитячий

Іванчук Вікторія Миколаївна, лікар-онколог дитячий

Вишпінська Валентина Михайлівна

Вишпінська Валентина Михайлівна

лікар-гематолог дитячий вищої категорії