Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених

Завідувач відділенням кандидат медичних наук Килимник Тетяна Миколаївна

Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених відкрито 5 травня 1992 року.  

Відділення забезпечено лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, у тому числі сурфактант-замісними препаратами, медичними виробами, витратними матеріалами та сучасною апаратурою:

–  апаратами штучної вентиляції легень для новонароджених;

– моніторинговими системами, реанімаційними столами з сервоконтролем;

–    комплексним реанімаційно-операційним столом;

– іншим необхідним обладнанням для надання медичної допомоги новонародженим, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Ми забезпечуємо :

  1. Здійснення комплексу заходів щодо відновлення, корекції та підтримання порушень функцій життєво-важливих органів і систем, які виникли в наслідок захворювань, травм, оперативних втручань та інших причин у новонароджених.
  2. Цілодобово лікувально-консультативну допомоги новонародженим в акушерських стаціонарах області та транспортування дітей згідно порядку госпіталізації у відділення.
  3. Проведення організаційно-методичної роботи і підвищення кваліфікації неонатологів області з основних питань реанімації, невідкладної допомоги та інтенсивної терапії новонароджених.

Відділення розташоване у приміщенні, яке відповідає світовим стандартам, санітарним нормам, правилам техніки безпеки та протипожежної безпеки, є зручним у доставці хворих з усіх підрозділів лікарні (головним чином з операційних залів), і має всі умови для забезпечення якісного лікувально-діагностичного процесу новонароджених області.

Підрозділ забезпечує  цілодобове проведення лабораторних досліджень, консультацій лікарями інших спеціальностей, забір зразків крові для скринінгу, проведення лікувальної гіпотермії, оцінювання болю за шкалами оцінки болю у новонароджених та своєчасне знеболення ( за наявності показів) на всіх етапах діагностики та лікування, проведення дихальної підтримки, парентерального харчування, сприятливого сенсорного оточення для дитини та сімейно-орієнтованого догляду, цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, надання психологічної підтримки батькам, підтримку/сприяння грудному вигодовуванню.

З моменту відкриття,  на базі відділення створена і працює виїзна неонатологічна бригада невідкладної допомоги та інтенсивної терапії для транспортування новонароджених у невідкладних станах, з можливістю проведення інвазивної та неінвазивної респіраторної підтримки за потребою. Спеціалісти виїздної бригади здійснюють підготовку новонародженої дитини до транспортуваня до інших ЗОЗ в межах області та до національних ЗОЗ.

Основні завдання бригади:

– надання консультативної допомоги та проведення інтенсивної терапії новонародженим в акушерських  стаціонарах області, при необхідності з введення сурфактант-замісних препаратів;

– підготовка новонародженої дитини до транспортуваня;

– забезпечення цілодобового транспортування хворих  новонароджених із закладу який скеровує, до інших закладів, як в межах області, так і поза її межами, згідно із затвердженим Департаментом охорони здоров’я, маршрутом пацієнта;

– надання реанімаційної допомоги та проведення інтенсивної терапії під час транспортування.

Виїзна реанімаційна бригада працює цілодобово 24/7.

Бригада має в своєму розпорядженні два спеціалізований реанімобілі “Mercedes” та “Chevrolet”, які обладнано транспортним кувезом, дихальним апаратом, пульсоксиметром, ларингоскопом, розхідними матеріалами для надання допомоги на рівні акушерських стаціонарів та при транспортуванні.

Усі послуги надаються пацієнтам безкоштовно в межах Програми державних медичних гарантій.

Наші контакти:

Телефон: (0412) 43-82-83.