Хірургічне відділення №1

28 грудня 1984 року відкрита Житомирська обласна дитяча лікарня. 01.02.1987р. хірургічне відділення було розділене на два: ургентне (завідувач відділенням – Захарчук І.Я.), планове (завідуючий відділенням – Биков О.К.). Старшою медсестрою ургентного відділення призначена Калініна А.Л.. Лікарями працювали Бродський Б.П., Мельник Б.А., Дацюк В.І. і Бартовська А.С..

В 1992 році Русака П.С. було призначено завідувачем хірургічним відділенням №1, якому довелось керувати такими досвідченими лікарями як Бродський Б.П., Мельник Б.А., Захарчук І.Я, Смірнов В.В.. В 1994 році П.С. Русака було призначено обласним позаштатним дитячим хірургом  УОЗ обласної державної адміністрації.

Філія кафедри дитячої хірургії КМАПО ім. П.Л. Шупика на базі ЖОДЛ була відкрита згідно наказу №2547 від 24.12.2004р., враховуючи клопотання управління охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації та наказ міністерства охорони здоров’я України (лист від 25.11.2004р. №08.01-27/2826). Метою створення філії було набуття досвіду та необхідність підготовки фахівців з ендоскопічного розділу дитячої хірургії, а саме з питань дитячої лапароскопічної хірургії, з різних регіонів України. Час ішов, набирався досвід лапароскопічних втручань і як результат – проведення першого національного майстер-класу в 2008 році “Лапароскопічна хірургія в педіатрії: проблеми та перспективи розвитку в Україні”, на якому були присутні 63 фахівці з усіх регіонів України. Це була перша спроба об´єднати дитячих хірургів для вирішення проблем  подальшого розвитку лапароскопії в дитячій практиці.

Науково-практичні конференції на базі Житомирської філії кафедри дитячої хірургії НМАПО ім. П.Л. Шупика були проведені в 2004, 2005, 2006, 2011 та 2015 роках.

За цей час в колектив було прийнято не одне покоління спеціалістів: Белей Р.П., Шевчук Д.В., Волошин Ю.Л., Доценко М.О., Красюк Ю.В., Хохлов О.І., Зінкевич О.В., Годлевський Ю.В., Стахов В.В., яким є у кого навчатись. В лікарні на сьогоднішній день створені всі умови для особистого розвитку спеціаліста та покращення надання хірургічної допомоги дітям області. Нажаль, серед нас уже немає наших вчителів Могилевської К.О., Козловського Л.Р., Бартовської А.С., Смірнова В.В., які виховали цілу плеяду молодих дитячих хірургів.

На даний час в колективі відділення окрім ординаторів працює 1 доктор медичних наук, професор (Русак Петро Степанович) та 1 кандидат медичних наук (Волошин Юрій Любомирович). Колектив працює над впровадженням інноваційних технологій в ургентній дитячій хірургічній практиці.

Контактний телефон (0412) 43-85-35.


Лікарі відділення

Русáк Петро Степанович

Русáк Петро Степанович

завідувач відділенням
Посада
Завідувач відділенням, лікар хірург-дитячий вищої категорії, доктор медичних наук, професор кафедри дитячої хірургії НМАПО ім. П.Л. Шупика
Життєпис
ТЕРНОПІЛЬЩИНА, УКРАЇНА 1963
Після закінчення інституту в 1986 році направлений в обласну дитячу лікарню, м. Житомир. З 1992 року призначений на посаду завідуювача хірургічним відділенням № 1 лікарні, а в 1994 році – обласним позаштатним дитячим хірургом УОЗ Житомирської облдержадміністрації.
Наукова діяльність
У 2001-2010 рр. вивчав досвід роботи хірургічних клінік Швеції, Республіки Польща, Російської Федерації.

У 2003 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Комплексне лікування гострого гематогенного остеомієліту у дітей». У 2011 році захистив докторську дисертацію на тему: «Інноваційні технології в діагностиці, лікуванні та профілактиці ургентної абдомінальної патології у дітей».

17 лютого 2012 року присвоєно науковий ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Дитяча хірургія» (диплом ДД № 000692 від 17.02.2012 р. на підставі рішення атестаційної комісії МОН України).
Рішенням Атестаційної комісії від 13.04.2014 р. протокол № 3/01-П присвоєно вчене звання професора кафедри дитячої хірургії (атестат професора 12 ПР № 009404).

Досвід дитячої хірургії набувався під керівництвом професорів Кукурузи Ю. П., Кривчені Д. Ю., Юрченка М. І. та старших колег – Могілевської К. О., Бикова О. К., Бродського Б. П., Козловського Л. Р., Мельника Б. А., Смирнова В. В..

Має біля 260 наукових робіт, 13 патентів, є автором та співавтором шести монографій та чотирьох навчально-методичних посібників. З 2015 року є членом редколегії журналу «Хирургия Восточной Европы». З 2006 року є членом редакційної колегії науково-практичного медичного журналу «Хірургія дитячого віку», а з 2016 року головним редактором.

Волошин Юрій Любомирович

Волошин Юрій Любомирович

лікар-хірург дитячий
Посада
Лікар-хірург дитячий хірургічного відділення №1, вища кваліфікаційна категорія, кандидат медичних наук. Конт. тел. 067 266 47 46
Автобіографія
м. Тернопіль, Україна 1978

Закінчив середню школу в 1995 році та поступив в Житомирське базове медичне училище, яке закінчив з відзнакою. Працював фельдшером в с. Попільня Житомирської області. В 1998 році поступив в Тернопільську державну медичну академію на медичний факультет за спеціальністю “лікувальна справа”, яку закінчив у 2004 році. Протягом 2004-2006 рр. проходив інтернатуру на кафедрі дитячої хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та базі хірургічних відділень Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні. З березня 2006 року і по теперішній час – лікар-хірург дитячий хірургічного відділення №1 Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні. В 2016 році захистив дисертацію на тему: “Хірургічне лікування абдомінальної форми крипторхізму у дітей” та отримав вчену ступінь – кандидат медичних наук. В 2017 році отримав вищу кваліфікаційну категорію зі спеціальності “Дитяча хірургія”.

За цей період виконав більше 3500 оперативних втручань різної категорії складності. Є автором та співавтором більше 30 наукових робіт, 15 рац. пропозицій та 1 патенту на винахід. Одружений, виховує двох синів.

Освіта

– загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 м. Житомир (1985-1995);

– Житомирське базове медичне училище (1995-1998);

– лікувальний факультет Тернопільської державної медичної академії (1998-2004);

– інтернатура з дитячої хірургії на базі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні (2004-2006).

Наукова діяльність

– захистив кандидатську дисертацію на тему: “Хірургічне лікування абдомінальної форми крипторхізму у дітей” (2016);

– має 15 рац. пропозицій і 1 патент на винахід;

– автор 18 наукових статей в періодичних фахових виданнях та 14 тезисних робіт надрукованих в матеріалах профільних конференцій.

Шляхи професійного розвитку

– член Асоціації дитячих хірургів України та Асоціації хірургів Житомирщини;

– пройшов курси тематичного удосконалення по лапароскопічній хірургії, хірургії вроджених вад розвитку,  курси на робочому місці в клініці “ОХМАТДИТ” м. Київ по хірургії новонароджених.

– має досвід проведення лекцій;

– регулярно приймає участь у всеукраїнських та зарубіжних наукових конференціях з дитячої хірургії, майстер-класах, проходить курси ТУ, курси підвищення кваліфікації;

– володіє англійською (рівень В1) і російським (рівень С1) мовами.

Пріоритетні напрямки в практичній діяльності

– мініінвазивна хірургія;

– лікування новоутворень шкіри та підшкірно-жирової клітковини за допомогою методів (кріодеструкція, електрокоагулія та лазерне видалення);

– всі види невідкладної і планової хірургічної допомоги дітям.

Зінкевич Олександр Васильович

Зінкевич Олександр Васильович

лікар-хірург дитячий
Посада
Лікар-хірург дитячий, хірургічного відділення №1, перша кваліфікаційна категорія, координатор УОЗ ЖОДА по дитячій онкології.
Життєпис
м. Ленінськ, Каз. РСР 1976
Освіта

– загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №16, м. Житомир (1983-1993);

– Житомирське базове медичне училище (1993-1996);

– медичний факультет Української медичної стоматологічної академії (м. Полтава) з відзнакою (2001-2007);

– інтернатура з дитячої хірургії на базі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні (2007-2010).

Наукова діяльність

– має 7 раціоналізаторських пропозицій;

– автор 5 статей в періодичних фахових виданнях.

Шляхи професійного розвитку

– член Асоціації дитячих хірургів України та хірургів Житомирщини;

– пройшов курси тематичного удосконалення по лапароскопічній хірургії по дитячій онкології на базі Національного інституту раку (м. Київ);

– пройшов стажування на робочому місці у відділенні малоінвазивної хірургії ЖОКЛ ім. О.Ф. Горбачевського;

– пройшов стажування на робочому місці у відділенні Житомирського обласного онкологічного диспансера;

– регулярно приймає участь в наукових конференціях з дитячої хірургії, проходить курси ТУ, курси підвищення кваліфікації;

– має досвід проведення лекції, організаційної роботи.

Пріоритетні напрямки в практичній діяльності

– малоінвазивна хірургія;

– дитяча онкологія;

– всі види ургентної та планової допомоги дітям.

Радзіховський Олег Вікторович

Радзіховський Олег Вікторович

лікар-хірург дитячий
Круковський Олег Іванович

Круковський Олег Іванович

лікар-хірург дитячий
Федулова Тетяна Антонівна

Федулова Тетяна Антонівна

старша сестра медична