XII Східноєвропейська конференція дитячих хірургів

22-23 березня 2019 року на базі Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького відбулась XII Східноєвропейська конференція з дитячої хірургії під егідою Європейської асоціації дитячих хірургів ЕUPSA та кафедри дитячої хірургії Львівського університету.

У заході прийняли участь близько 250 дитячих хірургів із 23 країн світу. Серед присутніх були і представники від КУ ЖОДКЛ: завідувач хірургічним відд. №1, д.м.н, проф. Русак П.С., завідувач хірургічним відд. №2, к.м.н. Вишпінський І.М. та лікар-хірург хірургічного відділення №2 Заремба В.Р..

Протягом двох днів було заслухано 21 лекцію – виступи з різних тем дитячої хірургії, які представили 12 доповідачів хірургів країн Німеччини, Швеції, Фінляндії, Іспанії, Італії та Республіки Польща.
Такий захід в Україні проведено вперше. На думку представників ЕUPSA проф. Мартена Лахера (Німеччина) та проф. Томаса Вестера (Швеція), захід проведено на високому рівні і оргкомітет в складі співробітників та завідувача кафедри проф. Кузика А.С. кафедри дитячої хірургії ЛНМУ ім. Данила Галицького заслуговує поваги.

Враховуючи тематику конференції, лікарям-хірургам дитячим ЖОДКЛ на майбутнє доцільно розширити об’єм оперативних втручань при гострому апендициті, органах грудної та черевної порожнин як в плановій так і в ургентній хірургії.