Відділення постінтенсивного догляду, виходжування та реабілітації новонароджених

Завідувач відділенням Васьківська Віра Павлівна

Відділення надає цілодобову спеціалізовану мультидисциплінарну безкоштовну лікувально-діагностичну допомогу новонародженим, доношеним та недоношеним дітям з важкою перинатальною патологією згідно до Національних протоколів, міжнародних стандартів та, розроблених на їх підставі, клінічних маршрутів надання медичної допомоги новонародженим, в тому числі   після стабілізації стану у відділенні інтенсивної терапії. Щорічно у відділенні  лікується 700-900 дітей.

В складі відділення розгорнуті ліжка для недоношених та хворих новонароджених;  ліжка медичної реабілітації немовлят (відновного лікування) та  ліжко паліативної допомоги новонародженим, створені  комфортні умови для   спільного перебування матері і дитини.

Підстави надання послуги:

– направлення лікуючого лікаря;
– доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги або виїзною неонатологічною бригадою невідкладної медичної допомоги та інтенсивної терапії;
– переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу лікарні;
– самозвернення.

Відділення забезпечує  цілодобове проведення лабораторного досліджень, проведення рентгенологічного, електроенцефалографічного, ультразвукового дослідження у цілодобовому режимі, консультацій лікарями інших спеціальностей, взяття зразків крові для скринінгу, оцінювання болю за шкалами оцінки болю у новонароджених та своєчасне знеболення ( за наявності показів) на всіх етапах діагностики та лікування, організація виходжування немовлят за методом Кенгуру , парентерального харчування, сприятливого сенсорного оточення для дитини та сімейно-орієнтованого догляду  спрямованого на її розвиток, цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, надання психологічної підтримки батькам, підтримку/сприяння грудному вигодовуванню, направлення на послуги з катамнестичного спостереження передчасно народжених дітей та дітей з перинатальною патологією з моменту виписки з лікарні до 3-х років, проведення вакцинації згідно з календарем профілактичних щеплень, проведення офтальмологічного скринінгу передчасно народжених дітей з гестаційним віком до 32 тижнів (більше 32 тижнів – за показаннями) та/або масою при народженні менш ніж 1500 г., проведення аудіологічного скринінгу.

Відділення взаємодіє з іншими надавачами медичних послуг, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службами у справах дітей, територіальними центрами соціального обслуговування населення, іншими надавачами соціальних послуг, в тому числі неурядовими та благодійними організаціями, правоохоронними органами, підприємствами, установами та організаціями, засобами масової інформації, органами місцевого самоврядування на території обслуговування в інтересах своєчасного та ефективного надання допомоги пацієнтам.

Наявні локальні навчальні плани та програми для навчання медичного персоналу з питань підтримки грудного вигодовування. У відділенні наявна кімната  підтримки грудного вигодовування, оснащена просвітницькими матеріалами, відеоматеріалами та практичними засобами чи муляжами.
Щонайменше двічі на рік проводяться навчально-симуляційні тренінги з первинної реанімації новонароджених для медичного персоналу відділень інтенсивної терапії та відділень постінтенсивного догляду, виходжування та реабілітації новонароджених.

Вимоги законодавства у сфері протидії насильству, в тому числі виявлення ознак насильства у пацієнтів та повідомлення відповідних служб згідно із затвердженим законодавством, дотримуються. Відділення укомплектовано сучасною медичною апаратурою: кувезами для виходжування недоношених  дітей , ліжечками з підігрівом , інфузійними насосами , кисневими установками , лампами фототерапії , пульсоксиметрами , небулайзерами, тощо.

Відділення має статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта».

Головна мета роботи відділення – адаптувати маму і дитину до тісного порозуміння, навчити оцінювати загрозливі стани дитини , вчасно надавати допомогу при порушенні стану дитини при мінімізації медикаментозної терапії , максимальне залучення системи раннього втручання .

В подальшому діти, що потребують раннього втручання  передаються під спостереження  в кабінет катамнезу консультативної поліклініки.

 Наші контакти:

 Телефон :  ( 0412) 43-85-51