2022 рік проголошено роком Івана Огієнка

IMG 20210521 WA0082

Відповідний проєкт рішення підтримали присутні депутати. У 2022 році виповнюється 140 років від дня народження українського науковця, митрополита, політичного та  громадського  діяча, мовознавця, лексикографа, історика, педагога.

 

Іван Огієнко народився у містечку Брусилові Радомишльського повіту Київської губернії 14 січня 1882 року в бідній селянській родині Івана та Єфросинії Огієнків. Був шостою дитиною в сім'ї. Помер митрополит у м. Вінніпег; похований на православній секції Меморіального парку «Ґлен Іден».

В 1995 в Україні заснована премія імені Івана Огієнка. Засновниками премії є Житомирська обласна рада, Всеукраїнське товариство Івана Огієнка, Національна Спілка письменників України, Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка, Академія мистецтв України. Премія імені Івана Огієнка - друга в Україні багатогалузева премія після Шевченківської і виплачується за заслуги у розвитку національної духовної культури, утвердження української державності, міжнаціональної та міжконфесійної злагоди у п’яти номінаціях: «Література», «Мистецтво», «Освіта», «Наука», «Громадська, політична та духовна діяльність».

photo1639564372 5

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2