Депутати облради проголосували за звернення до вищих державних органів влади щодо тарифів

photo5197479696466556507Народні обранці Житомирщини вкрай стурбовані ситуацією, що склалася навколо заяви «АТ «Житомиргаз» про намір підвищити тарифи на транспортування природного газу для населення у 2,5 раза. Про це йдеться у тексті звернення до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Антимонопольного комітету України, Ради національної безпеки і оборони України.

Звернення прийнято на шостій сесії обласної ради VIII скликання. «За» проголосувало 49 депутатів.

Нагадаємо, 30 вересня на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України було підписано Меморандум про збереження рівня тарифів між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Асоціацією міст України і членами Конгресу. В основі меморандуму домовленість про не підвищення тарифів на тепло і гарячу воду цього опалювального сезону, а також положення про безперебійне постачання газу.

«З огляду на те, що заяви АТ «Житомиргаз» про підняття тарифу носять спекулятивний характер та несуть ознаки свідомої дестабілізації соціальної та економічної ситуації в Житомирській області, звертаємося до Ради національної безпеки і оборони України з проханням перевірити дії АТ «Житомиргаз» на відповідність державним інтересам України.

Водночас звертаємося до Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, Антимонопольного комітету України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з проханням вжиття заходів унеможливлення підняття тарифу на транспортування природного газу АТ «Житомиргаз»», - зазначено у зверненні.

Також депутати майже одноголосно (50 «за» із 52 присутніх) підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, щодо недопущення підвищення тарифів і забезпечення їх обґрунтованого рівня.

«…Житомирська обласна рада висловлює рішучий протест проти необґрунтованого зростання тарифів для населення та звертається до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

  1. Вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обґрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому.
  2. Відмовитись від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних послуг на органи місцевого самоврядування; врахувати при ухваленні Державного бюджету України на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів.
  3. Спрямувати не менше 20 мільярдів гривень коштів від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує», - йдеться у тексті звернення.

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2