Проєкт добудови біля музею Лесі Українки обговорили в обласній раді

DSC 13304 червня відбулось засідання робочої групи з підготовки до 150-річчя Лесі Українки.

У засіданні взяли участь Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко, заступник голови облради Володимир Ширма,  заступник голови облдержадміністрації Юрій Оханський,  міський голова Новоград-Волинського Микола Боровець та  депутати.

Мова йшла про проєкт будівництва двоповерхової будівлі на території літературно-меморіального музею Лесі Українки, який голова обласної ради назвав ганебним та неприпустимим.

Замовником проектно-кошторисної документації у 2019 році виступало Управління культури та туризму Житомирської обласної державної адміністрації. Головним розпорядником коштів є Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації. На реалізацію даного проекту Державним Фондом Регіонального Розвитку передбачалось виділення коштів у сумі 10 млн 830 тис 659 грн.  Так, згідно тендерної документації було заплановано використати дані кошти виключно для добудови нової двоповерхової будівлі.

За словами проєктантів, у додатковій двоповерховій будівлі, на будівництво якої збирались використати кошти ДФРР, мали розміщуватись кабінети працівників музею, санітарні кімнати та інші допоміжні елементи.  Реконструкцію самої меморіальної частини даним проєктом не передбачено.

За словами голови облради, постать Лесі Українки заслуговує, щоб на місці, де вона проживала зі своєю родиною був найсучасніший за технологіями, але автентичний музейний комплекс. І це буде туристична мекка не тільки Житомирщини, а й всієї України.

Члени робочої групи обговорили можливі варіанти внесення коректив до проєкту. На телефонному зв’язку був Народний художник України Анатолій Гайдамака, який висловив свою категоричну позицію проти будівництва даного об’єкта біля музею та запевнив, що розмістити фонди можна у існуючих приміщеннях, на які власне і необхідно спрямувати кошти та відновити їх автентичність.

Члени робочої групи зійшлись на тому, щоб у короткі терміни внести корективи до проєкту та надати  матеріали на доопрацювання проєктантам.  

DSC 1330

DSC 1330

DSC 1330

DSC 1330

DSC 1330

DSC 1330

DSC 1330

DSC 1330

DSC 1330

DSC 1330

DSC 1330

DSC 1330

DSC 1330

DSC 1330

DSC 1330

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2