Збереження довкілля залежить від кожного: завтра у Житомирі стартує тематична виставка та Екофорум

DSC 1155До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища в обласній раді відкривається виставка робіт учнів і вихованців закладів освіти області та України «Емоції природи».

Виставку організував комунальний заклад позашкільної освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради в рамках проведення обласного дитячого «Екофоруму» протягом 3-4 червня 2021 року.

Захід проводиться з нагоди відзначення Всесвітнього Дня навколишнього середовища та з метою залучення учнів, вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти області до науково-дослідницької і практичної діяльності в галузі екології та технології захисту довкілля, формування оздоровчого підходу до життя.

Тематичні напрями форуму:

  • природоохоронна робота «Збереження довкілля залежить від кожного» (презентація практичної природоохоронної роботи за 2020-2021 роки);
  • дослідницька робота «Спостерігаємо. Експериментуємо. Досліджуємо» (презентація екологічних дослідницьких проектів).

Форум проходить в 2 етапи:

 І етап – відбірковий (заочний);

 ІІ етап – фінальний (он-лайн), презентація кращих робіт.

Так, 3 червня о 11.00 в онлайн-форматі відбудеться презентація робіт учасників, а 4 червня о 11.00 оф-лайн - нагородження переможців та активних учасників Екофоруму подарунками.

Довідка.

Комунальний заклад позашкільної освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради є профільним закладом позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму діяльності, що передбачає оволодіння вихованцями знаннями про навколишнє середовище, формування екологічної культури особистості, набуття знань і досвіду розв’язання екологічних проблем.

Основними напрямами діяльності КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР є еколого-природоохоронний, дослідно-експериментальний, реабілітаційно-оздоровчий, декоративно-прикладний, інформаційно-просвітницький, допрофесійної підготовки і національно-патріотичного виховання.

У центрі діє 34 профілів, 70 груп гуртків, у яких займається 1095 вихованців на початковому, середньому та вищому рівнях. У порівнянні з 2019 роком відбулося: зростання кількості вихованців на 1,5%; зростання кількості профілів гуртків на 22%; зростання дослідницької роботи на 10%.

Освітній процес забезпечує висококваліфікований педагогічний персонал, який має фахову освіту за профілем гуртків. У закладі працює 43 працівника, з яких 24 педагогічні працівники. Педагоги постійно підвищують свою майстерність, приймаючи участь у семінарах, вебінарах, майстер-класах тощо, про що свідчать відповідні сертифікати.

На базі центру є зимовий сад, навчально-дослідна лабораторія, школа акваріумістики, школа декоративно-прикладного мистецтва, навчально-дослідна ділянка, навчально-оздоровчий комплекс «Зелена скарбничка», куточок живої природи та виставкова зала.

Заклад проводить обласні очно-заочні конкурси, акції, виставки тощо та приймає учать у всеукраїнських заходах, згідно затвердженого МОН України плану. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР координує, організовує та проводить 98 заходів еколого-натуралістичного напряму: міжнародних – 5; всеукраїнських – 54; обласних – 39. У заходах щорічно приймають участь понад 6000 дітей з різних куточків області, що є також переможцями обласних та всеукраїнських конкурсів.

Протягом 2018-2020 років було започатковано нові обласні заходи:

  • фестиваль патріотичних дій «Патріот-Fest»;
  • конкурс з акваріумістики та мистецтва аквадизайну «Aquascape»;
  • великий  екологічний квест «Захисник природи»;
  • фестиваль екологічного кіно «Кіно-Eco-Fest»;
  • дитяча науково-практична конференція «Спостерігаємо. Досліджуємо. Експериментуємо»;
  • Юннатівський оскар;
  • освітній івент «Емоції природи».

Варто зазначити, що під час 4-ї сесії обласної ради заклад було відзначено Грамотою Верховної Ради України.

Контактна інформація:

10024, м. Житомир,

проїзд академіка Тутковського, 10

тел.(0412) 41-03-80

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

веб-сайт: centum.zt.ua

Директор закладу: Бордюг Наталія Сергіївна

DSC 1147

DSC 1147

DSC 1147

DSC 1147

DSC 1147

DSC 1147

DSC 1147

DSC 1147

DSC 1147

DSC 1147

DSC 1147

DSC 1147

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2