Українська асоціація районних та обласних рад, на онлайн-нараді, обговорювали нову редакцію Закону «Про місцеве самоврядування»

DSC04452Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко 12 березня взяв участь у робочій онлайн-нараді Української асоціації районних та обласних рад (УАРОР), під час якої обговорили проблемні питання діяльності рад та профільний Закон «Про місцеве самоврядування».

Проєкту Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» вже пройшов обговорення у два етапи: у Мінрегіоні та профільному Комітеті. Наразі відбувається третій етап - збір правок, після чого заплановано публічні обговорення, які триватимуть до кінця березня. 

 «Прийняття Закону «Про місцеве самоврядування» досить актуальне питання та потрібне. Ми повинні орієнтуватись на європейський адміністративний устрій. Як було заявлено Президентом, регіони мають отримати ширші повноваження, але з ними має зростати і відповідальність, яку ми братимемо. Ми маємо серйозно підійти до питання обговорення проєкту, надати свої пропозиції та зауваження», - зазначив голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.

Проте, Володимир Федоренко також переконаний, що новий Закон потребує доопрацювання, адже ним звужуються права обласних рад. «Розділ щодо повноваження обласних рад безумовно потребує доопрацювання. Перелік пунктів статті 67 є неповним та таким, що охоплює не всі сфери повноважень обласних рад».

Сергій Чернов - президент Асоціації констатує, що експерти Асоціації працювали над проєктом Закону у робочих групах неодноразово, проте їх рекомендації стосовно даного питання не були враховані.

У результаті обговорення пропозиції, зауваження та узагальнена позиція Асоціації щодо Закону «Про місцеве самоврядування» буде надіслана профільному Комітету Верховної Ради.

Довідково. 17 листопада у Верховній Раді був проголосований законопроєкт 3651-д про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо упорядкування окремих питань організації діяльності, як органів місцевого самоврядування, так і районних державних адміністрацій. Він врегульовує відносини між колишніми міськими, селищними, сільськими радами та новоствореними громадами, а також взаємини між діючими районними радами і новоутвореними.

У лютому Українська асоціації районних та обласних рад провела 5 кластерних нарад та одну всеукраїнську нараду за участі представників органів державної влади щодо актуальних питань діяльності органів місцевого самоврядування субрегіонального та регіонального рівнів.

1 березня, відбувся Круглий стіл з презентацією Нової редакції Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (законопроекту від 26 лютого 2020 року) через призму «Європейської хартії місцевого самоврядування». Захід було організовано профільним Комітетом Верховної ради України та Мінрегіоном.

До 14 березня продовжується збір пропозицій до презентованої версії законопроєкту, після чого планується проведення додаткових консультацій.

DSC04452

DSC04452

DSC04452

DSC04452

DSC04452

DSC04452

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2