В обласній раді пройшло засідання гуманітарної комісії

02 лютого депутати обласної ради відпрацювали в постійній комісії з гуманітарних питань. Участь у засіданні  взяли перший заступник голови обласної ради Олег Дзюбенко та заступник голови облдержадміністрації Юрій Оханський.

На розгляд депутатської комісії були внесені переліки заходів щодо реалізації Обласних програм по Департаменту культури, молоді та спорту обласної державної адміністрації.

Про перелік  заходів щодо реалізації Обласної програми «Розвиток молодіжної політики Житомирщини» на 2021-2025 роки інформувала заступниця директора Департаменту культури, молоді та спорту Світлана Ярмолицька.  Одним із напрямків фінансування є надання пільгових та довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво чи придбання житла та реконструкції за рахунок коштів державного бюджету ( у 2019 році було виділено 1 млн 329 тис грн,  у 2020 році – 1 млн 279 тис грн., у 2021 році -  1 млн 257 тис грн.)  У Житомирській області перебуває 122 сім’ї та одиноких громадян на пільговій черзі. Станом на 1 січня 2020 року, кількість кандидатів становила 142 особи.

Під час обговорення даної програми депутат обласної ради Оксана Олійник відзначила, що цього разу під час підготовки до засідання пропозиції депутатів департаментом були враховані, але є ще зауваження. 

"Перше, про що говорили декілька разів і це буде стосуватися і інших програм, аби не витрачати зайві кошти на друк інформаційних матеріалів пропоную перехід в онлайн формат. Другий момент, який не був врахований раніше, це створення програми стажування молоді в Житомирській облдержадміністрації, адже відомо, що є кадрова нестача. Програма стажування  не несе за собою фінансових витрат",  - зазначила Оксана Олійник.

Програма стажування була погоджена членами комісії.

Також, депутати проголосували за  погодження переліку заходів щодо реалізації Обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2021 роки. Депутат обласної ради та заступник голови комісії Людмила Кицак зазначила, що такі програми необхідно підтримувати та збільшувати на них фінансування. "Національно-патріотичне виховання повинно бути в Україні, адже наша країна знаходиться на стадії становлення як нація", - сказала Людмила Кицак.

Дві програми, а саме Обласна цільова програма розвитку туризму в Житомирській області на 2021-2023 роки та Програма охорони та збереження культурної спадщини на 2021-2022 роки було погоджено з  другої спроби, після тривалих обговорень та дискусій. 

Під час засідання обласної комісії депутатами також були погоджені переліки заходів та розподіл видатків щодо реалізації Обласної комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2021-2024 року.  Водночас депутат обласної ради Оксана Олійник озвучила, що багато питань викликає ефективність використання коштів обласного бюджету, адже закупівлі інвентарю відбуваються по завищеним цінам.

Під час обговорення даного питання члени комісії наголосили, що депутати в жодному разі не блокують роботу департаментів та комунальних закладів. Наразі спільним завданням є налагодження співпраці між депутатами і департаментами зокрема і загалом облдержадміністрацією.  Депутати обласної ради хочуть брати активну участь у життєдіяльності області і готові до цієї співпраці.

Одноголосно членами комісії було підтримано заходи щодо реалізації Обласної програми розвитку футболу на 2018-2021 роки.

В додаткових питання за пропозицією Людмили Кицак, депутати розглянули питання щодо заходів по виготовленню та встановленню туристичного ознакування для означення ключових історичних пам’яток та туристичних об’єктів міста Бердичева, передбачена вартість проєкту – 150 тисяч гривень. Дана пропозиція буде направлена до Департаменту культури, молоді та спорту та Департаменту фінансів облдержадміністрації для врахування при змінах до обласного бюджету.

Також Людмилою Кицак була озвучена пропозиція включити шахи як спортивний напрямок в обласну комплексну програму розвитку фізичної культури та спорту та забезпечити функціонування шахового відділення в одній із спортивних організацій, яка підпорядкована Житомирській обласній раді.

D1 D1 D1 D1 D1 D1 D1 D1 D1 D1 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2