«Пам’ятай про Крути»: у Житомирі пройшла інформаційно-просвітницька акція

image 729 січня виповнюється рівно 103 роки від бою під Крутами, який сучасні історики називають «бій за майбутнє».

Аби віддати шану героїчному подвигу юнаків українського визвольного руху в обласному центрі, в навколокультурному простірі, провели інформаційно-просвітницьку акцію «Пам’ятай про Крути».

Участь у заході взяв голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.

«Бій під Крутами – одна із чисельних сторінок війни України з Росією. Юні захисники Української Народної Республіки вписали цю героїчну сторінку в історію українського визвольного руху власною кров’ю. У бою під Крутами загинуло 27 молодих хлопців, деяким було лише 16. Але саме завдяки їх відчайдушному вибору боротися за державу Україна ще у 1918 ми отримали міжнародне визнання української незалежності. Минуло більше ста років і, на жаль, ми знову змушені обороняти незалежність нашої держави, втрачати її синів та доньок. Тому сьогодні я закликаю українців згадати разом із героями Крут усіх наших воїнів, які віддали своє життя за Україну», - зазначив під час виступу Володимир Федоренко.

Також до заходу долучився заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Оханський.

Акцію «Пам’ятай про Крути» організував Житомирський осередок Пласту спільно з Департаментом культури, молоді та спорту Житомирської ОДА.

Учасники заслухали лекцію про бій під Крутами, про спорядження та однострій вояків армії УНР, переглянули тематичний фільм про події Української революції «Таємний щоденник Симона Петлюри». Завершили акцію співами тематичних пісень.

image 3

image 3

image 3

image 3

image 3

image 3

image 3

image 3

image 3

image 3

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2