Хірургічне відділення №1

Русак Петро Степанович, завідувач відділенням, лікар хірург-дитячий вищої категорії, доктор медичних наук, професор кафедри дитячої хірургії НМАПО ім. П.Л. Шупика

28 грудня 1984 року відкрита Житомирська обласна дитяча лікарня. 01.02.1987р. хірургічне відділення було розділене на два: ургентне (завідувач відділенням – Захарчук І.Я.), планове (завідуючий відділенням – Биков О.К.). Старшою медсестрою ургентного відділення призначена Калініна А.Л.. Лікарями працювали Бродський Б.П., Мельник Б.А., Дацюк В.І. і Бартовська А.С..

В 1992 році Русака П.С. було призначено завідувачем хірургічним відділенням №1, якому довелось керувати такими досвідченими лікарями як Бродський Б.П., Мельник Б.А., Захарчук І.Я, Смірнов В.В. В 1994 році П.С. Русака було призначено обласним позаштатним дитячим хірургом  УОЗ обласної державної адміністрації.

Філія кафедри дитячої хірургії КМАПО ім. П.Л. Шупика на базі ЖОДЛ була відкрита згідно наказу №2547 від 24.12.04р., враховуючи клопотання управління охорони здоров´я Житомирської обласної державної адміністрації та наказ міністерства охорони здоров´я України (лист від 25.11.2004р. №08.01-27/2826). Метою створення філії було набуття досвіду та необхідність підготовки фахівців з ендоскопічного розділу дитячої хірургії, а саме з питань дитячої лапароскопічної хірургії, з різних регіонів України. Час ішов, набирався досвід лапароскопічних втручань і як результат – проведення першого національного майстер-класу в 2008 році «Лапароскопічна хірургія в педіатрії: проблеми та перспективи розвитку в Україні», на якому були присутні 63 фахівці з усіх регіонів України. Це була перша спроба об´єднати дитячих хірургів для вирішення проблем  подальшого розвитку лапароскопії в дитячій практиці.

Науково-практичні конференції на базі Житомирської філії кафедри дитячої хірургії НМАПО ім. П.Л. Шупика були проведені в 2004, 2005, 2006, 2011 та 2015 роках.

За цей час в колектив було прийнято не одне покоління спеціалістів: Белей Р.П., Шевчук Д.В., Волошин Ю.Л., Доценко М.О., Красюк Ю.В., Хохлов О.І., Зінкевич О.В., Годлевський Ю.В., Стахов В.В., яким є у кого навчатись. В лікарні на сьогоднішній день створені всі умови для особистого розвитку спеціаліста та покращення надання хірургічної допомоги дітям області. Нажаль, серед нас уже немає наших вчителів Могилевської К.О., Козловського Л.Р., Бартовської А.С., Смірнова В.В., які виховали цілу плеяду молодих дитячих хірургів.

На даний час в колективі відділення окрім ординаторів працює 1 доктор медичних наук, професор (Русак Петро Степанович) та 2 кандидати медичних наук (Волошин Ю.Л., Стахов В.В.). Колектив працює над впровадженням інноваційних технологій в ургентній дитячій хірургічній практиці.


Лікарі відділення

Русак П.С. – завідувач відділенням, лікар-хірург дитячий вищої категорії, доктор медичних наук.

Волошин Ю.Л. – лікар-хірург дитячий вищої категорії, кандидат медичних наук.

Стахов В.В. – лікар-хірург дитячий вищої категорії, кандидат медичних наук.

Паславський М.С. – лікар-хірург дитячий вищої категорії.

Зінкевич О.В. – лікар-хірург дитячий другої категорії, обласний позаштатний дитячий онколог.